Senzacija u Beogradu: Košarkaši Gruzije pobijedili Srbiju nakon preokreta

"Orlovi" poraženi na domaćem terenu

Košarkaši Gruzije pobijedili Srbiju. Agencije

J. A. / Avaz Sport

23.2.2020

Košarkaši Gruzije priredili su seznzaciju savladavši Srbiju u Beogradu rezultatom 94:90 u meču 2. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srbija je na kraju prve četvrtine imala prednost 28:18. Ipak, početak druge četvrtine donosi potpuno drugačiju sliku. Gosti su odlučnije i agresivnije ušli u igru, iskoristili nešto slabiju igru domaćih i vratili se u meč.

Izjednačili su gosti u posljednjem minutu treće četvrtine na 65:65, prvi put na meču, ali je poenima Jaramaza Srbija u posljednju četvrtinu ušla sa plus dva – 67:65.

U dramatičnoj završnici, Gruzija se bolje snašla i napravila je veliko iznenađenje.

Tedus Mekfaden (Thaddus McFadden) sa 33, Đorđi Šermandini (Giorgi Shermadini) sa 23 i Beka Burjanadze s 11 poena predvodili su Gruziju.

Najefikasniji u timu Srbije bio je Aleksa Avramović, koji je postigao 27 poena, dok je Ognjen Jaramaz dodao 22.