Drama u Orlandu: Nurkić sjajan, Portland na korak od plej-ofa

Bh. centar ubilježio 22 poena, Musa bez minutaže

Jusuf Nurkić. Twitter

Piše: N. Demirović / Sport Avaz

14.8.2020

Prava drama odvijala se u posljednjoj utakmici regularnog dijela NBA sezone. Igrali su Portland Jusufa Nurkića i Bruklin Džanana Muse. Na kraju je Portland slavio 134:133.

Utakmica je bila izuzetno važna za Nurkićev tim, kojem je poraz značio kraj sezone, a pobjeda plasman u plej-in gdje će se protiv Memifisa boriti za doigravanje.

Bruklin je brige davno prebrinuo, obzirom da imaju osigurano doigravanje, pa su igrali rasterećeno i vodili i u posljednjoj četvrtini. Ipak, nisu uspjeli pokvariti planove Portlandu, koji je u šokantnoj završnici ostao sa pola koša viška.

Jusuf Nurkić odigrao je sjajno, posebno u posljednjoj četvrtini. Ubilježio je 22 poena uz 10 skokova i tri asistencije, dok Musa nije dobio svoje minute u ovom susretu.