17. TITULA

Los Anđeles Lejkersi su šampioni NBA

U šestom meču velikog finala savladali su Majami Hit 106:93 i ukupnim skorom 4:2 došli do titule

A. Č.

12.10.2020

Detalji sa finalne utakmice - Avaz
+3

Lebron Džejms (LeBron James) je skupio ekipu za titulu. Los Anđeles Lejkersi su šampioni NBA lige nakon što su u šestom meču velikog finala savladali su Majami Hit 106:93 i ukupnim rezultatom 4:2 došli do titule.

Lejkersi su pitanje pobjednika riješili u prvom poluvremenu, odnosno u drugoj četvrtini koju su dobili 36:16 i na poluvrijeme otišli sa plus 28.

Razlika je išla i na +33 i posao su rutinski priveli kraju. Osim Džejmsa, istakli su se Antonio Dejvis i Rondo sa 19, dok je Koldvel Poup ubacio 17 poena.

U redovima Majamija odličan je bio Adebajo sa 25 poena, ali niko ga nije pratio. Batler, koji je nosio Hit u kroz finalnu seriju izgubio je snagu i u posljednjem duelu je ubacio samo 12 poena.

Džejms s je predvodio Lakerse sa triple-double učinkom od 28 poena, 14 skokova i 10 asistencija, Entoni Dejvis (Anthony Davis) je ubacio 19 koševa i imao je 15 skokova, Rajon Rondo je dodao 19, a odlično je igrao i Kentavious Caldwell-Pope koji je imao 17 koševa.

Kod Heata Bam Adebayo je imao 25 poena i 10 skokoa.

Lakersima je ovo 17. titula u historiji franšize i izjednačili su se sa Boston Celticsima.