Žalgiris prejak za Zvezdu, Efes protutnjao Berlinom

Mečevi trećeg kola

Lekavičius: Predvodio Žalgiris do treće pobjede. EUROLEAGUE

13.10.2020

Crvena zvezda je u susretu trećeg kola Eurolige poražena u Beogradu od Žalgirisa rezultatom 69:75 (33:39).

Držali su se izabranici Saše Obradovića sve do posljednje četvrtine, u kojoj su uspjeli ubaciti svega devet poena.

Žalgiris je do treće pobjede u tri odigrane utakmice predvodio Lukas Lekavičius s 16 ubačenih poena, dok je Žofri Lovernj (Joffrey Lauvergne) postigao 12.

Najefikasniji kod Zvezde, koja je zabilježila drugi poraz, bio je Džordan Lojd (Jordan Loyd) s 19 koševa.

Anadolu Efes je bio ubjedljiv u Berlinu protiv Albe, savladavši je s 72:93 (35:53).

Već od samog starta susreta gosti su krenuli silovito i riješili pitanje pobjednika već za poluvrijeme.

Prednjačio je Tibor Plajs (Pleiss) s 23 poena, a odličan je bio i Vasilije Micić s dabl-dabl učinkom od 13 poena i 13 asistenija.

Kod Albe je najbolji bio Markus Erikson (Marcus Eriksson) s također 13 poena.

Efesu je to bila prva pobjeda, a Albi treći poraz.