Real pao u Milanu, Baskonija potopila Himki

Susreti četvrtog kola

Madriđani pretrpjeli treći poraz. EUROLEAGUE

16.10.2020

Košarkaši Real Madrida pretrpjeli su treći poraz na četiri odigrana meča u Euroligi, izgubivši večeras u Milanu od istoimenog domaćina rezultatom 78:70 (31:42).

Gosti su odlično krenuli u utakmicu i prvu četvrtinu uzeli s 10:19. Na poluvrijeme je su otišli s 11 poena prednosti i držali su prednost sve do finiša treće četvrtine, kada je domaći tim okrenuo rezultat.

Četvrta dionica potpuno je pripala Milanu, koji je predvođen Serhijom Rodrigezom (Sergio Rodriguez) i Šejvonom Šildsom (Shavon Shields) prelomio meč u svoju korist.

Rodrigez je meč okončao s 25 poena, a Šilds s 19.

Kod Reala su najbolji bili Trej Tompkins (Trey Thompkins) s 15 i Alberto Abalde s 14 koševa.

Aktuelni prvak Baskonija je ugostio Himki i savladao ga sa 77:60 (35:36).

Prvo poluvrijeme je bilo dosta izjednačeno, a Baskonija je u nastavku zaigrala bolje i u posljednju dionicu ušla sa plus sedam. Do kraja je potpuno razbila protivnika i stigla do treće pobjede.

U njoj su se istakli Akile (Achille) Polonara i Rokas Giedraitis s po 20 ubačenih koševa.

Najbolji kod Himkija bio je Vjačeslav Zajcev (Vyacheslav Zaytsev) sa 17 poena.

Nešto ranije večeras Olimpijakos je predvođen Hasanom (Hassan) Martinom – 16 poena i Aleksandrom Vezenkovim – 14 u dramatičnoj završnici savladao Makabi iz Tel Aviva s 85:82.