IN MEMORIAM

Našoj zlatnoj kadetskoj reprezentaciji prijetilo je izbacivanje s Evropskog prvenstva, a onda je pomogao Pero Gudelj

Kakav je čovjek bio Pero Gudelj pokazuje i činjenica da je svojom uplatom spasio naše mlade košarkaše i omogućio im da osvoje titulu

Pero Gudelj. Arhiv

Piše: D. H.

24.11.2020

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine predvođena Džananom Musom 2015. je postala prvak Evrope. Naši zlatni momci u finalu su savladali domaćina prvenstva selekciju Litvanije rezultatom 85:83.  Ovo je bio jedan od najvećih uspjeha naše košarke u historiji.

Ipak, neimaština i neorganiziranost bh. društva čak su i u ovom slučaju bili došli do izražaja.

Naime, nakon četvrtfinalnog meča nakon što su naši košarkaši savladali Njemačku i plasirali se u polufinale,  FIBA je zaprijetila selekciji BiH izbacivanjem s takmičenja ukoliko Košarkaški savez BiH ne uplati kotizaciju od 10.000 eura za nastup na takmičenju, a koje naš Savez u tom trenutku nije imao.

No tada je na scenu stupila firma Pere Gudelja.

Potrebni iznos na kraju je uplatio FIS, zahvaljujući čemu je naša reprezentacija mogla nastaviti takmičenje i na kraju i osvojiti prvenstvo.