Korak prema Evropskom prvenstvu, reprezentacija BiH razbila Bugarsku

Odlično izdanje izabranika selektora Vedrana Bosnića

Detalj sa Ilidže. FIBA

Piše: N. D.

27.11.2020

Utakmica po utakmicu, to je ono što stalno napominje Vedran Bosnić selektor muške košarkaške reprezentacije. I tako je došao treći ogled, nakon dvije pobjede. Na Ilidži je naša reprezentacija demolirala Bugarsku i napravila još jedan korak prema Evropskom prvenstvu.

Od samog početka Bosnićevi izabranici bili su bolji, pa je na kraju prve četvrtine bilo plus 11 (22:11). Nastavak je donio još bolju igru i nakon 20 minuta na semaforu u "balonu" stajalo je 45:21.

Nisu naši popustili ni u drugom poluvremenu, a nakon tri perioda igre bilo je 67:39. U 36. minuti bilo plus 32 - 76:44, a do kraja naši igrači su nastavili u jakom ritmu za konačnih 88:49.

BiH - Bugarska 88:49 (22:11, 23:10, 22:18, 21:10)

BiH: Sejfić, Roberson 11, Pašalić, Atić 9, Milošević 10, Gegić 7, Kamenjaš 12, Čampara 7, Penava 9, Lazić 6, Vrabac 7, Sulejmanović 10.

Bugarska: Bost 13, Minkov 2, Bachev 5, Kostov 7, Marinov 5, Georgiev 7, Vaklinkov, Krastanov, P.Ivanov 5, A. Ivanov 2, Hadzhirusev 3, Petkov