NBA LIGA

Nurkić se vraća u top formu: Portland pobijedio Hjuston

Trijumf domaćinima mogao je donijeti Damian Lillard (Demijan Lilard) i prije dodatnih pet minuta

Nurkić: Zapažena rola. Arhiva

Piše: G. ŠUMAR

27.12.2020

Portland "Trail Blazersi" našeg Jusufa Nurkića pobijedio je Hjuston "Rocketse" nakon velike borbe i produžetka. Trijumf domaćinima mogao je donijeti Damian Lillard (Demijan Lilard) i prije dodatnih pet minuta da je pogodio šut za zvukom sirene kod rezultata 113:113.

No, na kraju je pobjednika odlučio Si-Džej Mekolum (CJ McCollum), koji je šest sekundi prije kraja produžetka ubacio trojku za 128:126, što će se ispostaviti kao konačni rezultat.

Inače, Mekolum je pružio odličnu partiju i ubacio  čak 44 poena (devet trojki, lični rekord), Lilard je dodao 32, a Nurkić 12. Također, naš reprezentativac je imao i 11 skokova - za skoro 35 minuta provedenih u igri, te šest asistencija i jednu blokadu.

S druge strane, bila je to prva utakmica za Džejmsa Hardena (James Harden) i Rokitse, ali mu to nije smetalo da u opasnom ritmu započne sezonu - sa 44 poena i 17 asistencija!