Historijski poraz Klipersa: Izgubili 51 razlike

Gosti su već na poluvremenu imali 50 poena prednosti

Dončić: Postigao 21 poen. Arhiva

Piše: G. Š.

28.12.2020

Nevjerovatno, ali istinito - košarkaši Dalasa pobijedili su Kliperse u Los Anđelesu rezultatom 124:73 i timu iz Kalifornije nanijeli najubjedljiviji poraz u historiji franšize. Gosti su već na poluvremenu imali 50 poena prednosti.

Ekipa iz Teksasa je u prva 24 minuta postigla spektakularnih 77 poena, a od jednog od favorita za osvajanje titule primila 27 poena. Rezultat na poluvremenu u praznom Stejpls Centru bio je 77:27!

Mavsi su u prvoj četvrtini postigli 36 poena, u drugoj 41, dok su domaći, istina bez pomoći Kavaja Lenarda (Kawai Leonard), zabiljeležili 13, odnosno 14 poena.

Najefikasniji u ekipi koja je u Los Anđelesu zabilježila prvi trijumf u sezoni, uz dva poraza, bili su Luka Dončić sa 21 poenom (8/18 iz igre), uz 9 skokova i 8 asistencija, Ričardson (Richardson) sa 21 i Tim Hardavej (Hardaway) sa 18 poena.

U redovima Klipersa (2-1), koji su za tri poena šutirali mizernih 4/33, Džordž (George) je zabilježio 15, Serž Ibaka (Serge) 13, a Ivica Zubac 10 poena (3/4 za dva, 4/4 slobodna bacanja), uz dva skoka.