Novi tim Džanana Muse slavio rutinsku pobjedu u Euroligi

Detalj s meča u Istanbulu. Twitter

A. M.

14.1.2021

Košarkaši Anadolu Efesa rezultatom 99:60 savladali su moskovski Himki u 20. kolu Eurolige.

Efes je u Istanbulu bez ikakvih problema nanio novi poraz Himkiju, 17. po redu i ostavio ih je na samom dnu tabele.

Domaći tim je već u prvoj četvrtini stekao dvocifrenu prednost i najavio sigurnu i ubjedljivu pobjedu u prvoj utakmici 20. kola Eurolige.

Već na poluvremenu je bilo 52:36 i svi su znali da Himki nema apsolutno nikakvu šansu da se vrati, a interesantno da se u Efesu samo jedan igrač nije upisao u strijelce i da su imali četiri dvocifrena košarkaša.

Šanli je sa 19 poena bio najefikasniji, 15 je imao Larkin, 12 Danston i Tunčer, a 8 poena Vasilije Micić. Na drugoj strani, 14 poena Mikija, 13 Šveda i 10 Devina Bukera.

Naš košarkaški reprezentativac Džanan Musa jučer je potpisao ugovor sa turskim klubom u trajanju od dvije i po godine. Musa je prethodne dvije sezone igrao za Bruklin Netse u NBA ligi koji su ga pred početak ove sezone poslali u Detroit. No, Pistonsi su ga ubrzo otpustili i on se nakon dužeg razmišljanja odlučio vratiti u Evropu.