Fener nastavio seriju pobjeda, ubjedljiv trijumf protiv Himkija

Najefikasniji igrač utakmice bio je Aleksej Šved

Osmi uzastopni trijumf u Euroligi. Twitter

A. M.

28.1.2021

Košarkaši Fenerbahčea upisali su ubjedljivu pobjedu u Podmoskovlju protiv ekipe Himkija rezultatom 107:76.

Za izabranike Igora Kokoškova to je osmi uzastopni trijumf u Euroligi i time su ušli u plej-of zonu.

Ruski tim se držao u meču samo do sredine druge dionice kada su se "Kanarinci" po prvi put osjetnije odlijepili.

Zatim su odigrali maestralnu treću četvrtinu koju su dobili sa 30:13 i tako su u potpunosti prelomili meč.

Do kraja je razlika išla i do +35 (104:69), budući da Fenerbahče nije "spuštao papučicu sa gasa" do posljednjeg minuta.

Najefikasniji igrač utakmice je, standardno, bio Aleksej Šved sa 29 poena, ali to Himkiju ništa nije značilo.

Fener je imao mnogo više raspoloženih igrača: Nanda de Koloa sa 18, Lorenca Brauna sa 17, Jana Veselog sa 15, te Marka Gudurića i Dešona Pjera sa po 14 poena.