Dončić: Predvodio Mevse do pobjede. AFP

Piše: A. Vatreš

9.4.2021

Protekla noć u NBA ligi donijela je nekoliko vrlo zanimljivih okršaja.

Dalas Meveriksi su predvođeni Lukom Dončićem - 27 poena i Kristapsom Porzingisom - 26 poena, 17 skokova, savladali Milvoki Bakse (116:101), koji su bili bez svog najboljeg igrača Janisa Adetokumba (Giannis Antetokounmpo):

Bila je to dvadeset i deveta pobjeda Meveriksa (29-22), dok su Baksi pretrpjeli devetnaesti poraz (32-19). U izostanku Adetokumba, kod gostiju su se istakli Donte Divinćenzo (DiVincenzo) s 22 i Bobi Portis (Bobby) s 20 koševa i 14 skokova.

Los Anđeles Klipersi su u duelu trećeg i drugog tima Zapada bili bolji od Finiks Sansa rezultatom 113:103.

Utakmica je imala intenzitet doigravanja, što i potvrđuju tri tehničke, dva namjerna prekršaja, te dva izbacivanja u posljednje 24 minute.

Do ukupno trideset i pete pobjede (35-18) Kliperse su predvodili Pol Džordž (Paul George) s 33 i Kavai Lenard (Kawhi Leonard) s 27 postignutih poena.

U petnaestom porazu Sansa (36-15) izdvojili su se Devin Buker (Booker) s 24 i Mikal Bridžis (Bridges) s 20 koševa.

Aktualni prva Los Anđeles Lejkersi izgubili su na gostovanju kod Majami Hita s 110:104.

Najbolji u dvadeset i sedmoj pobjedi Hita (27-25) bio je Džimi Batler (Jimmy Butler) s 28 koševa i sedam skokova, dok je Viktor Oladipo (Victor) ubacio 18 poena, ali je šest minuta prije kraja susreta napustio teren zbog povrede koljena.

Kod Lejkersa (32-20), koji su i dalje bez Lebrona Džejmsa (LeBron James) i Entonija Dejvisa (Anthony Davis), najefikasniji je bio Kentevijus Koldvel-Poup (Kentavious Caldwell-Pope) s 28 koševa.