KORAK DO FINALA

Sparsi savladali Podgoricu u prvoj utakmici polufinala ABA 2 lige

Druga utakmica polufinala na rasporedu je u nedjelju sa početkom u 16 sati

Najefikasniji na utakmici bio je Amar Gegić sa 20 poena, pet skokova i dvije asistencije. KK Spars

A. M.

23.4.2021

Košarkaši Sparsa pobijedili su Podgoricu 72:64 u prvoj utakmici polufinala ABA 2 lige odigranoj u Sportskom centru Morača u Podgorici.

Spars je u prvoj četvrtini brzo došao do dvocifrene prednosti, a u naredni period ušli su sa 10 poena viška (29:19). I druga dionica pripala je našem timu, koji je do odlaska na odmor dodatno povećao prednost (46:32). Podgorica je u trećem periodu uspjela smanjiti zaostatak i u posljednjih 10 minuta ući sa -10 (56:46).

Tim Podgorice je u nekoliko navrata dolazio na samo četiri poena zaostatka, ali nešto manje od minutu prije kraja, Almir Hasandić pogađa šut za tri poena sa preko osam metara i dovodi Sparse na +10. Na kraju rezultat je glasio 72:64 u korist Sparsa.

Najefikasniji na utakmici bio je Amar Gegić sa 20 poena, pet skokova i dvije asistencije. Almir Hasandić ga je pratio sa 16 poena, tri asistencije i skokom. Kamenjaš je utakmicu završio sa double-double učinkom. Imao je 12 poena, 11 skokova i dvije asistencije.

U poraženoj ekipi Ognjen Čarapić je ubacio 14 poena uz dva skoka, a Mikaile Tmusić je dodao 11 poena, tri asistencije i dva skoka.

Druga utakmica polufinala na rasporedu je u nedjelju sa početkom u 16 sati.

🏆POBJEDAAA!🏆 ⚡ Spars je slavio u prvom susretu polufinala ABA 2 Lige! ⚡ 🔜Više na linku https://cutt.ly/cvV7p87

Posted by Spars Sarajevo on Petak, 23. April 2021.