EUROLIGA

Fener ponovo izgubio u Moskvi, jedna pobjeda dijeli CSKA od polufinala

Košarkaši CSKA će za pet dana u Istanbulu imati priliku da potvrde plasman u polufinale. Twitter

A. M.

23.4.2021

Košarkaši moskovskog CSKA poveli su 2:0 u seriji četvrtfinala Eurolige protiv Fenerbahčea. U drugom meču četvrtfinala CSKA je slavio rezultatom 78:67.

Neizvjesno i potpuno izjednačeno bilo je sve do sredine druge dionice nakon koje je CSKA prešao u vodstvo i na odmor je odnio osam poena prednosti.

Domaćin je bio u vodstvu tokom čitave treće dionice, uspio je Fenerbahče u dva navrata da dođe na dva poena zaostaka, ali je tim Dimitrisa Itudisa u odlučujućih 10 minuta ušao sa +5.

Prednost je tim iz Rusije održavao i tokom posljednje četvrtine i tako došao do druge pobjede u četvrtfinalu. Do najveće prednosti na meču, od 10 poena, CSKA je stigao nešto više od minut i po do kraja utakmice.

CSKA će u Istanbulu za pet dana (28. aprila) imati priliku da potvrdi plasman u polufinale Eurolige.

Najbolji u CSKA bili su Danijel Heket sa 14 poena i devet asistencija, Tornike Šengelija sa 11 poena i sedam skokova i Nikita Kurbanov sa 10 poena i šest skokova.

U ekipi Fenerbahčea je dominirao Marko Gudurić sa 27 poena, dva skoka i tri asistencije. On je bio jedini igrač Fenera sa dvocifrenim učinkom.