NBA LIGA

Portland deklasirao Memfis: Nurkić potvrdio dobru formu

"Trail Blazersi" su bili ubjedljivi i u gostima kod "Grizzliesa" su slavili rezultatom 130:109.

Jusuf Nurkić. Arhiva

Piše: G. Šumar

29.4.2021

Portland našeg najboljeg košarkaša Jusufa Nurkića revanširao se Memfisu za dva nedavna uzastopna poraza. "Trail Blazersi" su bili ubjedljivi i u gostima kod "Grizzliesa" su slavili rezultatom 130:109.

Već nakon prve četvrtine bilo je jasno da se domaćin neće dobro provesti (23:38), a ekipa iz Oregona je pred kraj prvog poluvremena imala i prednost veću od 30 poena razlike (40:71). Pobjeda Portlanda ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje…

Vanjska linija Blazersa odradila je odličan posao. CJ McCollum je ubacio 26 poena, Norman Powell 24, a Damian Lillard 23. Našem Jusufu Nurkiću jedan skok je nedostajao za novi "double-double" - 15 poena, 9 skokova.