NBA LIGA

Jusuf Nurkić ponovo blistao u dresu Portlanda

Naš najbolji košarkaš odigrao je odličnu utakmicu, te za nešto više od 25 minuta u igri zabilježio "double-double" od 23 poena i 11 skokova, uz jednu asistenciju

Nurkić je na parketu proveo više od 25 minuta. NBA liga

Piše: G. Šumar

1.5.2021

Portland "Trail Blazersi" našeg Jusufa Nurkića ostvarili su treću uzastopnu pobjedu u gostima. Sinoć su savladali Bruklin "Netse" s ubjedljivih 109:128.

Naš najbolji košarkaš odigrao je odličnu utakmicu, te za nešto više od 25 minuta u igri zabilježio "double-double" od 23 poena i 11 skokova, uz jednu asistenciju. Samo Damian Lillard (32 poena) kod Portlanda bio efikasniji od Nurkića... U redovima Netsa, kojima su nedostajali povrijeđeni Durant i Harden, najbolji je bio Kyrie Irving sa 28 poena.

Inače, utakmica je bila rezultatski neizvijesna do zadnjih minuta treće četvrtine, kada gosti iz Oregona stvaraju opipljiviju prednost (81:94), da bi potom u posljednjoj četvrtini dodatno podigli razliku.

Rezultati NBA lige: Brooklyn – Portland 109:128, LA Lakers – Sacramento 106:110, Phoenix – Utah 121:100, Chicago – Milwaukee 98:108, Memphis – Orlando 92:75, Cleveland – Washington 93:122, Boston – San Antonio 143:140 - produžetak.