NBA LIGA

Pobjeda Portlanda u Bostonu, odlična partija Nurkića

Nurkić je za 29 minuta u igri zabilježio novi dabl-dabl, od 14 poena i 11 skokova

Nurkić je imao je i četiri asistencije i dvije ukradene lopte. AFP

A. J.

3.5.2021

Nakon manje krize prošlog mjeseca, košarkaši Portlanda ušli su u pobjedničku seriju.

Košarkaši Portlanda, za koji igra naš Jusuf Nurkić, upisali su noćas četvrti uzastopni trijumf nakon što su u Bostonu pobijedili Seltikse rezultatom 129:119.

Portland je imao pristojnu prednost u drugom poluvremenu, a domaćini su minut i po prije kraja prišli na -2, a rezultat je iznosio 119:121. Ipak, do kraja nisu postigli niti jedan koš pa je portlan slavio s deset poena razlike.

Portland su predvodili Mekolum (CJ McCollum) s 33 poena i Demijan Lilard (Damian Lillard) koji je ubacio 26 poena te imao 13 asistencija.

Nurkić je za 29 minuta u igri zabilježio novi dabl-dabl, od 14 poena i 11 skokova. Imao je i četiri asistencije i dvije ukradene lopte.

Kod Seltiksa je najefikasniji bio Džejson Tejtum (Jayson Tatum) koji je postigao 33 poena.

Portland je trenutno šesti na Zapadu s omjerom 38-28.