Na krilima Gobera i Batuma Francuska preko Italije do polufinala

Batum je odigrao sjajnu partiju. AFP

M. K.

3.8.2021

Francuska košarkaška selekcija plasirala se u polufinale Olimpijskih igara nakon pobjede nad Italijom rezultatom 84:75.

U polufinalu Francuze čekaju Slovenci.

Iako je bilo na kraju plus 11 razlike za Trikolore, sve je riješeno u finišu meča koji je ponudio odličnu košarku.

Kod rezultata 73:73, Nikolas Batum (Nicolas) je pogodio tricu za 76:73, a zatim je dva puta uspješno skočio u odbrani nakon promašaja Azura. Potom je Rudi Gober (Rudy Gobert) na ulasku u posljednju minutu pogodio oba slobodna bacanja za 78:73, da bi zadnju šansu za Italijane promašio Simone Fontekio (Fontecchio) koji nije pogodio tricu pola minute prije kraja kod rezultata 80:75, i tada je sve bilo gotovo.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Gober koji je postigao 22 poena uz devet skokova, dok se kod Italijana istakao Fontekio s 23 poena.