NBA LIGA

Nurkić solidan u pobjedi Portlanda, Dončić ponovo obarao rekorde

Garza je u porazu Detroita upisao skromnih pet poena uz po dva skoka i asistencije

Nurkićev tim slavio protiv "Raketa". AFP

M. K.

13.11.2021

Portland je u sinoćnjem bogatom NBA programu slavio rezultatom 92:104 protiv Hjuston Roketsa, a istakao se naš Jusuf Nurkić koji je bio blizu dabl-dabl učinka.

Najbolji bh. košarkaš postigao je 12 poena, uz devet skokova i dvije asistencije.

U ekipi Portlanda najefikasniji je bio Dejmijan Lilard (Damiam Lillard) s 20 poena. Kod Hjustona prednjačio je Kevin Porter Jr. koji je ubacio 18 poena.

Detroit Pistonsi našeg Luke Garze poraženi od Klivilend Kavalirsa s 98:78.

Garza je na parketu proveo 14 minuta i upisao je skromnih pet poena uz po dva skoka i asistencije. Utakmicu je obilježio igrač Kavsa, Darius Garland s 21 poenom.

Briljirao je Luka Dončić u pobjedi Dalasa nad San Antonijom 123:109, gdje je za 36 minuta postigao 32 poena, čime je podijelio naslov najboljeg strijelca utakmice sa saigračem Kristapsom Porzingisom, ali i oborio nove rekorde.

Bio je i najbolji skakač (12) i asistent (15) na utakmici za triple-dabl učinak, a ovo Slovencu 18. utakmica na kojoj je ostvario triple-dabl s 30 poena, čime je nadmašio Majkla Džordana (Michael Jordan), Medžika Džonsona (Magic Johnson) i Lerija Birda (Larry Bird).