BOGAT NBA PROGRAM

Nurkić prvi skakač u trijumfu Portlanda, Garza solidan u ubjedljivom porazu Detroita

Jusuf Nurkić je igrao svega 18 minuta, a to mu je bilo dovoljno da ostvari 14 skokova

Nurkić je bio skroman u šuterskom dijelu igre. AFP

M. K.

16.11.2021

Ekipa Portland Trejl Blejzersa ugostila je Toronto Raptorse u sinoćnjem bogatom NBA programu, i ostvarila pobjedu rezultatom 118:113.

Gostu su čak i vodili u jednom trenutku sa 17:31, i slutio se novi poraz Blejzersa, međutim domaći su proradili u nastavku meča, preokrenuli u finišu prvog poluvremena, te na kraju i slavili.

Naš centar Jusuf Nurkić je igrao 18 minuta, što mu je bilo dovoljno da bude prvi skakač utakmice sa 14 skokova, kojima je dodao skromnih pet poena. Kod Blejzersa se istakao Si Džej Mekolum (CJ McCollum) s 29 poena.

Ubjedljivo je poražen i Detroit našeg Luke Garze, od Sakramenta rezultatom 107:129, a potencijalni bh. reprezentativac u 17 minuta na parketu ugradio je pet poena, sedam skokova i jednu asistenciju.

Čikago Bulsi se ove sezone definitivno ne šale, a sad su uspjeli pomesti velike Lejkerse rezultatom 103:121, uz 38 poena sjajnog Demara Derozana (DeMar DeRozan).

Ubjedljiva je bila i Atlanta protiv Orlanda (129:111), a u pobjedničkom sastavu istakao se Kol Entoni (Cole Anthony) sa 29 koševa.