Dianđelo Rasel je upisao 35 poena u pobjedi Minesote protiv Filadelfije

Odlična partija Embida nije pomogla Fili. AFP

M. K.

28.11.2021

Zanimljivu utakmicu u NBA programu u subotu odigrali su Filadelfija i Minesota, a osim po pobjedi gostiju 120:121 nakon dva produžetka, meč će ostati upamćen i po ostvarenju Džoela Embida (Joel Embiid), koji se vratio nakon pauze od osam utakmica zbog koronavirusa.

Na meču je viđen triler finiš, a nakon ovog meča oba tima sada na "Istoku" imaju omjer 10-10.

U posljednjioj četvrtini se činilo kako će Minesota slaviti nakon regularnog vremena, imali su plus 12, međutim sjajni Embid s 13 poena uz pomoć Tobijasa Herisa (Tobias Harris) preokreće rezultat za Filu, a završeno je s1 100:100. U nastavku su više živaca imali gosti i slavili na kraju.

Dianđelo Rasel (D'Angelo Russell) je upisao 35 poena u pobjedničkom timu, dok je kod poraženog sastava bio najbolji Embid koji postavio rekord sezone ubacivši čak 42 poena uz odličnih 14 skokova.