Kanađanke opravdale ulogu favorita i ubjedljivo savladale "Zmajice"

Bh. tim nije mogao protiv snažnijih Kanađanki. FIBA

Piše: M. K.

12.2.2022

U dvorani "Ookini Arena Maishima", u japanskoj Osaki, upravo je završena utakmica baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Australiji, između košarkašica Kanade i Bosne i Hercegovine.

Konačni rezultat glasio je ubjedljivih 96:64 za favorizovani sastav Kanade koji je tu ulogu opravdao u duelu sa oslabljenim sastavom BiH u kojem nije bilo jedne od naših najboljih igračica Marice Gajić.

Rezultat nakon prvog poluvremena glasio je 57:36 za Kanađanke i tada je već bilo jasno da je bh. tim pred sigurnim porazom.

Najefikasnije u našem timu bile su Nikolina Babić sa 16, te Džonkel Džons (Jonquel Jones) s 15 poena.

U pobjedničkom sastavu istakla se Bridžet Karleton (Bridget Carleton) koja je ubacila 28 poena.

Podsjećamo, u našoj kvalifikacionoj grupi je još selekcija Japana, dok je bjeloruski sastav naišao na ogromne probleme s korona virusom, pa su u grupi C ostale tri ekipe koje će se, kako sad stvari stoje, kvalifikovati na SP.

U ovoj grupi svoj susret već su odigrali Japan i Kanada, a slavile su Japanke sa 86:79.

Narednu utakmicu naš tim igra sutra ujutru protiv selekcije Japana (10 sati).