Bojan Bogdanović u meču Jute i Finiksa. AFP

M. K.

9.4.2022

Žestoka bitka se vode u NBA ligi za mjesta koja vode u doigravanje.

Juta se bori na Zapadu za peto mjesto sa Denverom, a u sinoćnjem NBA programu Džezeri su izgubili od Finiksa 111:105 i tako su Denver i Juta sada  izjednačeni po broju pobjeda i poraza poslije 81 odigranog meča.

Denver svoj posljednji meč igra protiv Lejkersa kod kuće, dok će Juta igrati sa Portlandom u gostima.

U meču sa Sansima Juta je Utah je imala čak 17 poena prednosti. U četvrtoj četvrtini je Finiks nadoknadio toliki zaostatak ostavivši Džezere na svega 13 datih poena, dok su 36 poena postigli Divajn Buker ( Devin Booker) i društvo koji su ove sezone najbolja ekipa u ligaškom dijelu takmičenja.

Buker je imao 33 poena, dok je Ajton, koji je i riješio utakmicu košem na 18 sekundi do kraja, ubacio 19 poena i 10 skokova.

Kris Po0l (Chris Paul) je imao 16 poena i 16 asistencija, a što se tiče Džezera,  Bojan Bogdanović je bio najefikasniji sa 21 poenom uz šut za tri 3/11, dok je Donovan Mičel (Mitchell) imao tri poena manje.

Atlanta Houksi su poraženi od Miamija 113:109 i tako su izgubili osmu poziciju od Bruklina koji je nadigrao Klivilend.

Za Majami utakmica nije imala toliko značaja koliko za Houkse jer su svakako prvi na tabeli Istoka.

Ipak, viceprvake iz 2020. je predvodio sjajni Batler (Butler) s 20 poena, a Adebajo (Adebayo) je imao 26 koševa.

Kod Atlante je Tre Jong (Trae Young) imao 35 poena, a Bogdan Bogdanović je još jednom ušao sa klupe i bio je odličan. Dao je 25 koševa za 36 minuta uz šut za tri 3/8.