Bijeljina: Srušio se koš na utakmici između Radnika i Bosne

Srećom, niko nije bio toliko blizu konstrukcije i niko nije povrijeđen

Srećom niko nije povrijeđen. Screenshot

H. J. I.

16.4.2022

U meču 21. kola Prvenstva BiH za košarkaše Radnik je u Bijeljini pobijedio Bosnu rezultatom 71:67, a ovaj susret obilježila je jedna potpuno nevjerovatna situacija kada se konstrucija za koš srušila nakon jednog pokušaja.

Nakon prvih 10 minuta gosti iz Sarajeva imali su blagu prednost od 15:12, a do poluvremena još više su povećali svoje vodstvo i na pauzu otišli s prednošću od 32:23.

Ipak, već u trećoj dionici domaći košarkaši su anulirali prednost Bosne i došli do preokreta, nakon čega su u posljedjoj dionici sačuvali vodstvo i na kraju došli do pobjede.

Ipak, ovaj susret obilježila je nemila scena u posljednjoj četvrtini utakmice, kada se nakon jednog promašenog slobodnog bacanja srušio koš u dvorani. Srećom, niko nije bio toliko blizu konstrukcije i niko nije povrijeđen u ovoj situaciji.

Radnik se nakon ove pobjede popeo na 10. mjesto na tabeli s omjerom od sedam pobjeda i 14 poraza, dok je Bosna ostala na pretposljednjem mjestu sa četiri pobjede i 17 bodova.