Boston okrenuo Golden Stejt za vodstvo u velikom finalu

Brejk Seltiksa u San Francisku

Horford: Prvo ime Seltiksa. AFP

3.6.2022

Boston Seltiksi poveli su u velikom finalu NBA lige protiv Golden Stejt Voriorsa, slavivši u San Francisku poslije preokreta s 108:120.

Voriorsi su u posljednju četvrtinu ušli s 12 poena prednosti, a potom je u završnih 12 minuta uslijedio preokret Seltiksa.

Do pobjede su ih vodili Al Horford s 26 i Džejlin Braun (Jaylen Brown) s 24 poena.

Kod Voriorsa je najefikasniji bio Stef Kari (Steph Curry) s 34 ubačena koša.

Druga utakmica igra se u u ponedjeljak uvečer također u Chase Centru u San Francisku.

Seltiksi igraju u finalu NBA lige prvi put od 2010. godine i imaju šansu da ponovo postanu jedini NBA rekorderi. Trenutno su izjednačeni s Los Anđeles Lejkersima s po 17 titula prvaka.

Voriorsi su posljednje tri prstena osvojili između 2015. i 2018. godine i imaju šest šampionskih titula.