Golden Stejt odigrao fenomenalnu treću četvrtinu i izjednačio protiv Bostona

Voriorse je predvodio sjajni Stef Kari sa 29 poena

Kari: Odličan meč prve vendete Vorijorsa. Twitter

6.6.2022

Košarkaši Golden Stejt Voriorsi pobijedili su Boston Seltikse sa 107:88 i izjednačili u finalu NBA lige na 1:1.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena (52:50), Voriorsi su odigrali nevjerovatnu treću četvrtinu, koju su na kraju priveli u svoju korist sa 21 poenom više od svog protivnika.

Golden Stejt je do pobjede predvodio fenomenalni Stef Kari (Steph Curry) sa 29 poena, a imao je još šest skokova i četiri asistencije. Džordan Pul (Jordan Poole) je ubacio 17, dok je Klej Tompson (Klay Thompson) ubacio 11 poena.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Džejson Tejtum (Jason Tatum) koji je meč završio sa 28 poena, a Džejlen Braun (Jayleen Brown) je dodao 17.

Treća utakmica finala na rasporedu je u noći između srijede i četvrtka u 3 sata.