TURNIR U TARTUU

Estonci nadigrali "Zmajeve", Musa najefikasniji u bh. timu

Nakon jučerašnje pobjede nad Belgijancima 74:68, danas su "Zmajevi" ubjedljivo poraženi od selekcije domaćina

Bh. sastav podbacio protiv Estonije. Basket.ba

M. K.

14.8.2022

Najbolji košarkaši naše zemlje danas su na turniru u Estoniji odigrali i drugu prijateljsku utakmicu protiv ekipe domaćina.

Nakon jučerašnje pobjede nad Belgijancima 74:68, danas su "Zmajevi" podbacili i ubjedljivo su poraženi od Estonije rezultatom 89:102.

Nakon što je prvo poluvrijeme završeno s tijesnih 47:46 za BiH, u nastavku se naša igra raspala, pa su Estonci u jednom trenutku imali i 20 poena prednosti, a na kraju su uspjeli pobijediti.

Najefikasniji u bh. timu bili su Musa s 21 i Nurkić sa 18 poena. Kod protivnika se istakao Kotsar sa 21 košem.

Na spisku selektora Adisa Bećiragića za ovaj turnir našli su se: Jusuf Nurkić, Džanan Musa, Miralem Halilović, Amar Gegić, Edin Atić, Sani Čampara, Kenan Kamenjaš, Aleksandar Lazić, Adin Vrabac, Emir Sulejmanović, Džon Roberson (John), Rijad Avdić, Ajdin Penava i Đorđe Topolović.

"Zmajevi" se sada vraćaju u BiH gdje će nastaviti pripreme na Vlašiću za Eurobasket i kvalifikacije za Mundobasket.