NAKON PORAZA ZMAJICA

Lojo i Delić: Bolje otvoren meč nego jučer, ali Kina je bila dominantna

U drugom poluvremenu napravljena je evidentno velika razlika i kada smo vidjeli da smo izgubili igru, onda smo svim košarkašicama dali priliku da zaigraju, kazao je selektor Lojo

Goran Lojo i Anđela Delić na konferenciji za medije. SCREENSHOT

S. S.

23.9.2022

Ženska košarkaška reprezentacija BiH doživjela je težak poraz protiv Kine u okviru Svjetskog prvenstva u Sidneju rezultatom 98:51.

Nakon meča na konferenciji za medije su govorili selektor Goran Lojo i košarkašica Anđela Delić.

"Nismo ih uspjele zaustaviti"

Anđela Delić je kazala da je reprezentacija BiH bila svjesna jačine Kine, koja je pokazala sjajnu partiju.

- Mislim da smo ovu igru počele bolje nego onu jučer sa Portorikom, ali to nije bilo dovoljno jer su košarkašice Kine kaznile svaku našu grešku koju smo napravile, a mi, s druge strane, nismo uspjele zaustaviti nijednu njihovu dobru akciju. Mislim da nas je to koštalo poraza - kazala je Delić.

Kina zasluženo pobijedila

Selektor Goran Lojo je čestitao ekipi Kine na zasluženoj pobjedi.

- Mi smo igrali prvu i sredinu druge četvrtine ovog meča sa više energije nego jučer, međutim, Kina je veoma dominantna i mi jednostavno nismo mogli uzvratiti kako smo trebali. U drugom poluvremenu napravljena je evidentno velika razlika i kada smo vidjeli da smo izgubili igru, onda smo svim košarkašicama dali priliku da zaigraju jer sutra je novi dan i čeka nas meč sa reprezentacijom Južne Koreje. Ponavljam, Kina je bolja ekipa od naše i još jednom im čestitam - rekao je Lojo.

Naredna utakmica je na programu već sutra u 10 sati protiv reprezentacije Južne Koreje.