Sjajna partija Džanana Muse, Real Madrid izborio finale Superkupa

Bio je najefikasniji pojedinac pobjedničkog tima

24.9.2022

Musa: Ubacio 21 poen. Twitter

Košarkaši Real Madrida slavili su ubjedljivu pobjedu protiv Betisa i izborili finale Superkupa Španije (100:69). Briljantnu partiju pružio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa koji je sa 21 poenom bio najefikasniji pojedinac susreta.

Musa je dodao i četiri skoka i sedam asistencija. "Kraljevi" su od samog starta bili bolji rival i opravdali su ulogu favorita. Prvu dionicu su priveli u svoju korist sa 25:21, a na poluvremenu su imali prednost od sedam poena (42:35).

Naš košarkaš je, nakon pet minuta u prvoj dionici, na priliku čekao u drugom poluvremenu, a onda su Musa i društvo deklasirali protivnika. Neki od poena bh. košarkaša digli su publiku na noge.

Real Madrid će u finalu Superkupa igrati protiv boljeg iz duela Barcelone i Huventuda koji se igra večeras od 21:30.