SJAJNA PARTIJA

Dončić ubacio 42 poena i tripl-dabl Portlandu

Dalas je od starta meča nametnuo svoj ritma i pokazao da neće tako lako predati domaći teren

Dončić: njegov 49. tripl-dabl u karijeri. Printscreen

A. Č.

13.11.2022

Košarkaši Dalasa pobijedili su Portland 117:112, a novu sjajnu partiju prikazao je slovenski reprezentativac Luka Dončić koji je imao tripl-dabl učinak.

Luka je još jednom pokazao da je i ove sezone u sjajnoj formi, pa je tako Portlandu ubacio čak 42 poena, a imao je i deset skokova i 13 asistencija, što je njegov 49. tripl-dabl u karijeri.

Dalas je od starta meča nametnuo svoj ritma i pokazao da neće tako lako predati domaći teren. Posle vođstva od 35:25 posle druge deonice, do poluvremena je Portland zaigrao bolje i uhvatio rezultatski priključak za 59:57. U nastavku gosti su preuzeli vođstvo, ali su Teksašani odgovorili, stigli do izjednačenja, a onda i do preokreta.

Osim Dončića, u pobjedničkom timu istakao se Dinvidi sa 20 i Vud sa 19 poena. U poraženom timu Grant je imao 37, Lilard je meč završio sa 29 poena.