KOŠARKAŠ IZ BIH

Nurkić igrao dobro, vodio bitku s Lopezom: Portland ipak izgubio s razlikom 119:111

U timu Oregona sa 29 ubačaja opet je bio odličan Anferni Sajmons

Nurkić stigao do učinka od 16 poena. Screenshot

A. K.

22.11.2022

Košarkaši Portlanda su poraženi na gostovanju kod Milwaukeeja rezultatom 119:111 uprkos dobroj partiji Jusufa Nurkića.

Košarkaš iz Bosne i Hercegovine u sastavu Chaunceyja Billupsa stigao je do učinka 16 poena, 10 skokova i 3 asistencije za malo više od 31 minutu.

Iako je većinu vremena Jusuf vodio bitku s Brukom Lopezom (Brook), u pojedinim trenucima je čuvao i Giannisa, a krajem prvog poluvremena se nije dobro proveo braneći kontranapad kada je Greek Freak brutalno zakucao preko njega.

U timu Oregona sa 29 ubačaja opet je bio odličan Anferni Sajmons (Anfernee Simons). Džeremi Grant (Jeremi) se pridružio sa 17 i Hart sa jednim poenom manje i 9 skokova. Ali to nije bilo dovoljno da Trail Blazersi izbjegnu sedmi poraz sezone.