NBA LIGA

Odlična partija Nurkića u porazu Portlanda

Nurkić je na parketu proveo 31 minutu i zabilježio 21 poen, devet skokova te po dvije asistencije, blokade i ukradene lopte

Jusuf Nurkić. NBA liga

Piše: G. Š.

9.12.2022

Naš najbolji košarkaš Jusuf Nurkić pružio je odličnu partiju u porazu od Denvera. Samo jedan skok mu je nedostajao za "double-double" učinak. Na parketu je proveo 31 minutu i ubacio 21 poen, devet skokova te po dvije asistencije, blokade i ukradene lopte. Uz Lilarda (Damian Lillard), koji je postigao čak 40 poena, bio je najefikasniji igrač Portlanda.

Utakmica je odlučen u trileru završnici - sekundu prije kraja Marej (Jamal Murray) je pogodio tricu za pobjedu (121:120).

Nikola Jokić je bio najefikasniji igrač gostiju (33 poena i 10 skokova), a Marej je postigao 21 poen.

Portland je trenutno osmi na Zapadu s omjerom 13-12, Denver je četvrti sa 15-10.

Sinoćnji rezultati NBA lige: Portland – Denver 120:121, San Antonio – Hjuston 118:109, Majami – LA Klipersi 115:110.