Sarajevo sa igračem manje izborilo 3. pretkolo i osvojilo 140.000 eura

Revanš susret Evropske lige

N. K.

24.7.2014

Fudbalski klub Sarajevo igrat će u 3. pretkolu Evropke lige. Izabranici Dženana Uščuplića su večeras u Norveškoj savladali Haugesund sa 3:1, te su tako nadoknadili minus od jednog gola iz prvog susreta. Prolaz dalje je timu s Koševa donio novih 140.000 eura na računu.

Na portalu "Dnevnog avaza" ste mogli pratiti uživo prenos najzanimljivijih detalja s utakmice.

GOOOOOOOLLLLLL! Okić iz kontre zabija za 3:1. Sarajevo je jednom nogom u 3. pretkolu.

Sarajevo će zadnjih 20 minuta igrati s igračem manje. Berberović je dobio drugi žuti karton.

Do kraja susreta još 20 minuta i dalje je 2:1 za Sarajevo. Bamberg šutira s 20 metara, no Bandović je siguran.

Pola sata prije kraja utakmice trener domaćih je izvršio sve tri izmjene. Malo poslije Gytkjaer je imao sjajnu priliku, ali nije uspio savladati Bandovića.

GOOOOOLLLLL! Sema zabija iz jedanaesterca za smanjenje vodstva Sarajeva na 2:1.

Već u drugoj minuti nastavka penal za domaće.

Prvo poluvrijeme je završeno vodstvom Sarajeva od 1:0. Tako se bordo momci nalaze na korak do plasmana u 3. pretkolo.

Još dvije prilike za Sarajevo pred kraj prvog poluvremena. Prvo je Duljević pokušao s 20 metara, ali golman domaćih siguran, a onda je Velskoski šutirao s 20 metara, ali malo pored gola.

GOOOOOOLLLLLLL! Okić na asistenciju Bilbije zabija za sigurnih 2:0.

U 35. minuti je dobru priliku imao Bamberg, strijelac iz prvog susreta, ali s desetak metara šutira malo pored gola.

Uzvraća Sarajevo preko Stojčeva, koji šutira s 20 metara, ali lopta odlazi preko gola.

Nakon pola sata igre velika prilika za domaće, ali Bandović dobro interveniše, lopta se odbija od stative, a Tatomirović je izbija s gol linije. Minut poslije, još jedna prilika za Haugesund, Tatomirović je mogao postići autogol.

GOOOOOOLLLLLL! Stojčev s 30 metara postiže nevjerovatan pogodak za vodstvo Sarajeva od 1:0.

Dvije minute kansije sjajna prilika za domaće, Agdestein sam izašao pred Bandovića, koji sjajno brani.

Tek u 15. minuti dobra prilika za Sarajevo, ali golman domaćih sjajno brani nakon udarca glavom Bilbije.

Početak utakmice je protekao bez ijednog uzbuđenja niti pred jednim golom.

Sastavi

Haugesund: Per Morten Kristiansen, David Myrestam, Emmanuel Ekpo, Torbjorn Agdestein, Martin Bjornbak, Ugonna Anyora, Kristoffer Haraldseid, Maic Sema, Alexander Stolas, Daniel Bamberg, Dušan Cvetinović.

Sarajevo: Dejan Bandović; Džemal Berberović, Ivan Tatomirović, Amer Dupovac, Bojan Puzigaća; Gojko Cimirot, Nemanja Bilbija, Miloš Stojčev; Ševko Okić, Haris Duljević, Krste Velkoski.