Sarajevo poraženo na Koševu

Treće pretkolo Evropske lige

Al. Ti

31.7.2014

Naš jedini predstavnik u Evropi, ekipa Sarajeva je večeras na stadionu Asim Ferhatović Hase poraženo od ekipe Atromitosa rezultatom 2:1. Bila je to utakmica u kojoj je Sarajevo tokom cijelog napadalo, ali zbog nedostatka koncentracije i sreće, primilo dva gola.

Atromitos je poveo u 10. minuti golom Fytanidisa, koji je pogodio glavom, nakon loše intervencije Bandovića. Uslijedili su uraganski napadi ekipe sa Koševa, a ta inicijativa je urodila plodom u 25. minuti kada je sjajno pogodio najbolji pojedinac u ekipi Sarajeva Bojan Puzigaća za veliko oduševljenje na tribinama.

Do kraja prvog poluvremenu smo vidjeli još nekoliko dobrih prilika za Sarajevo, ali se rezultat nije mijenjao.

U drugom poluvremnu smo gledali nešto slabiji nogomet, Sarajevo je pokušavalo, ali bez konkretne prilike za gol.

Šok i hladan tuš za sve navijače i igrače se desio u 75. minuti kada je kapiten Nastos pogodio za vodstvo od 2:1, a kasnije se ispostavilo i kao konačan rezultat utakmice.

Moramo svakako napomenuti kako je Sarajevo oba gola primilio nakon velikih grešaka u odbrani.

Revanš susret je na rasporedu za sedam dana u Atini, gdje će naš predstavnik pokušati nadoknaditi prednost Atromitosa

94' Kraj utakmice na stadionu Asim Ferhatović Hase. Atromitos je u prvoj utakmici trećeg pretkola Evropske lige pobijedilo našeg predstavnika ekipu Sarajeva rezultatom 2:1

92' Posljednja izmjena u ekipi Atromitosa, Ballas je u igri, a van terena je Dimoutsos

90' Sudija iz Bugarske je odlučio da će se igrati još 4 minute sudijska nadoknade

89' Posljednja izmjena u ekipi Sarajeva. Adnan Kovačević je u igri, a izašao je Samir Radovac

88' Sjajna prilika za Sarajevo. Udarac sa distance Stojčeva, ali lopta je umalo prošla pored gola

85' Finiš utakmice na Koševu. Atromitos vodi i dalje 2:1, dok Sarajevo u ovim trenucima bez ideje

82' Još jedna izmjena u ekipi Sarajeva. Purić je u igri, a iz igre je izašao Okić

77' Dobar pokušaj Stojčeva iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi preko gola

75' GOOOL Atromitos ponovo vodi. Sada je 2:1, a strijelac je Nastos, koji je odmjerenim udarcem iskosa lijepo pogodio mrežu Bandovića

73' Izmjena u ekipi Sarajva. Nemanja Bilbija je izašao iz igre, a na terenu je sada Haris Duljević

71' Drugi igrač u Sarajevu koji je požutio je Krste Velkoski

70' Sjajna atmosfera na tribinima i velika podrška za igrače Sarajeva, ali i dalje je 1:1

68' Druga izmjena u ekipi Atromitosa. Igru napušta Brito, a na terenu je sada Tavares

66' Miloš Stojčev je prvi igrač u Sarajevu koji je dobio žuti karton zbog prekrašaja na sredini terena

65' Još jedna odlična akcija Puzigaće, Velkoskog i Bilbije, ali Bilbija iz dobre pozicije šutira preko gola

63' Još jedan pokušaj sigurno najboljeg igrača u ekipi Sarajeva Puzigaće, ali opet uz dosta poteškoća, golman Atromitosa zaustavlja njegov pokušaj

60' Prva izmjena na utakmici. U ekipi Atromitosa, Napoleoni je napustio igru, a na terenu je sada Tatos

54' Velika prilika za Okića. Stojčev je sjajno prošao po strani, uposlio Okića, a njegov šut je dobro izblokirala odbrana Atromitosa

52' Pritisak Sarajeva je malo opao. Gosti izvode prvi korner u drugom poluvremenu, ali bez problema za Bandovića

48' Ofanziva Sarajeva u drugom poluvremenu, koje želi da stigne što prije do vodstva

46' Počelo je drugo poluvrijeme utakmica Sarajevo - Atromitos. Rezultat je onaj iz prvo poluvremena 1:1

45' Kraj prvog poluvremena na stadionu Asim Ferhatović Hase. Rezultat je 1:1. Ekipa Atromitosa je povela u 10 minuti golom Fytanidisa, a Sarajevo je izjednačilo sjajnim golom Bojana Puzigaće, koji je pogodio u 25 minuti

41' Dobar pokušaj Stojčeva, ali lopta odlazi pored gola. Puno bolja igra našeg tima

39' Još jedna dobra prilika za Sarajevo. Puzigaća je odlično šutirao iz slobodnog udarca sa 30-tak metara, ali lopta odlazi tik iznad gola. Odlična partija Bojana Puzigaće u prvom poluvremenu

37' Žuti karton za odbrambenog igrača Atromitosa Brita, koji je sa leđa srušio Stojčeva

35' Jedan od rijetkih napada za Atromitos, ali nakon ubačaja Lazaridisa, nije bilo problema za Bandovića

33' Velika prilika za Tatomirovića. Nakon kornera koji je izveo Radovac, Tatomirović je dobro šutirao glavom, ali njegov udarac je bio neprecizan

32' Još jedna dobra prilika za Sarajevo. Velkoski je dva puta pokušao, ali je njegov udarac izblokiran

30' Dobra utakmica na stadionu Asim Ferhatović Hase. Naš predstavnik je u prvih pola sata ove utakmice bio bolji rival, bordo momci napadaju konstantno

26' Velika podrška sa tribina u ovim trenucima za našeg predstavnika, koje je dobilo krila nakon gola Puzigaće

25' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Sarajevo je izjednačilo na 1:1. Strijelac je Puzigaća. Sjajan gol sa nekih 25 metara, lopta je na putu do gola okrznula jednog odbrambenog igrača Atromitosa i prevarila golmana Cennama. Zasluženo izjednačenje našeg predstavnika

19' Sarajevo prijeti preko Barića koji ima dosta prostora na desnoj strani, ali bez promjene rezultata. I dalje je 0:0

15' Nakon vodstva Atromitosa Sarajevo je krenulo ofanzivnije, koje je sada konstantno na polovini gostiju iz Grčke

10' GOOL Atromitos vodi 1:0, strijelac je Fytanidis. Nakon ubačaja iz kornera, loša reakcija Bandovića, što najbolje koristi stoper Atromitosa i dovodi svoju ekipu u vodstvo

9' Prvi opasan napad za Atromitos, ali Bandović je sigurno uhvatio loptu

6' Prva velika prilika za Sarajevo. Puzigaća je odlično šutirao sa 25 metara, ali golman Atromitosa je sa dosta problema odbranio odličan udarac

4' Nešto bolja igra u uvodnim minutama ekipe Sarajeva, koje je izvelo i jedan korner. Radovac je ubacio, ali golman Atromitosa Cennamo je dobro intervenisao

1' Počela je utakmica Sarajevo - Atromitos. Poželimo sreću našem timu i dobar rezultat za revanš susret u Atini

Na stadionu Asim Ferhatović Hase prisutno je oko 15 hiljada navijača, koji će svakako pružiti veliku podršku našem predstavniku u ovoj utakmici

Večeras se na stadionu Asim Ferhatović Hase u okviru trećeg pretkola Evropa lige sastaju naš predstavnik ekipa Sarajeva i Atromitos iz Grčke.

Glavni sudija na ovoj utakmici je Ivaylo Stoyanov iz Bugarske.

Sarajevo u ovaj dvomeč ulazi osokoljeno pobjedom na gostovanju u Norveškoj protiv Haugesunda rezultatom 3:1, što je bilo dovoljno za prolaz našeg tima.

Tim s Koševa u ovom duelu pred, sigurni smo, popunjenim tribinama našeg najvećeg stadiona igrat će vrlo ofanzivno i probati doći do povoljnog rezultata za revanš u Atini.