Čudo zvano Ludogorets: Stoper obranio dva penala i odveo svoj tim u Ligu Prvaka!

Nevjerovatna situacija u Sofiji

A. Vr.

28.8.2014

Bugarski Ludogorets posljednji je učesnik Lige prvaka. Oni su nakon boljeg izvođenja penala i velike drame savladali Steauu sa 6:5, a u regularnom dijelu igre bilo je 1:0.

Junak bugarske momčadi je Cosmin Moti, igrač koji je stao na gol u produžecima i potom odbranio dva jedanaesterca! Domaći golman Stojanov dobio je crveni karton u 119. minuti produžetka i Moti, 29-godišnji Rumun, uz ovacije cijelog stadiona je stao na gol jer trener Ludogoreca nije imao više zamjena.

Najprije je sam realizirao jedanaesterac, a zatim i odbranio dva udarca s bijele tačke igrača rumunske ekipei tako odveo Ludogorec u Ligu prvaka.

Ludogorec tek u 90. minuti izborio produžetke

Steaua je do 90. minute bila u grupnoj fazi budući da je držala nulu u Sofiji, a u prvoj utakmici slavila 1:0. Međutim, u posljednjim trenucima Wanderson, koji je ušao u igru nekoliko minuta ranije, zabio je za produžetke.

Cijeli stadion je nekoliko minuta nakon utakmice skandirao ime svog junaka: Moti, Moti, Moti...