Borussia - Sarajevo 7:0: Divovski poraz bordo tima za oproštaj od Evrope

Play-off za ulazak u Evropsku ligu

J. Bojić - N. Kustura

28.8.2014

91+' Hazard iz slobodnog udarca postiže svoj drugi gol. Bio je to veoma lijep udarac. Kraj utakmice. Borussija je pobijedila Sarajevo sa velikih 7:0.

90' Tatomirović sada ruši Herrmanna i dobija drugi žuti karton. Sarajevo će susret završiti sa deset igrača.

89' Tatomirović je dobio žuti karton zbog igranja rukom.

82' Hat-trick Hrgote. Primio je loptu na rubu šesnaesterca okrenuo se i pogodio malu mrežu gola Bandovića. Domaći vode 6:0.

75' Handžić je ušao umjesto Dupovca. Uščuplić je napravio sve tri izmjene.

74' Hazard pogađa penal i to je 5:0.

73' Dupovac je srušio Herrmanna i to je penal. Kapiten Sarajeva je dobio žuti karton.

70' Posljednja izmjena kod domaćih ušao je Hazard, a izašao Raffael.

68' Drugi gol Hrgote! To je 4:0 za M'gladbach.

64' Još jedna izmjena kod Borussije. Izašao je strijelac Hahn, a ušao je Herrmann.

55' Kod domaćina je izašao Kramer, a ušao je Dahoud.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Izmjena kod Sarajeva u igri su sada Nemanja Bilbija i Radoš Protić, a zamijenjeni su Puzigaća i Stojčev.

46+' Kraj prvog poluvremena. Velika prednost domaćih, Sarajevo gubi 3:0.

42' Okić je sada lijepo šutirao sa desetak metara, ali odbranio je Sommer.

36' Raffael se sada našao na lijevoj strani potpuno sam, odbranio je njegov udarac Bandović. Na kraju je raščišćena gužva pred golom Sarajeva.

33' Borussija vodi 3:0. Johnson je prošao po lijevoj strani, ubacio na drugu stranu gdje se našao Hrgota, koji lagano posprema loptu u mrežu.

31' Jantschke je dobio žuti karton, prvi na utakmici.

28' Stojčev sada pokušava, ali njegov dalekometni šut odlazi preko gola.

24' Kakav gol Xhake! Domaći vode 2:0. Bio je to udarac sa više od 25 metara. Sam je bio Xhaka i prelijepim udarcem savladao Bandovića.

20' Gol Borussije! Hahn je prihvatio loptu sa strane, došao do desnog ruba šesnaesteraca, šutirao, lopta je pogodila lijevu stativu i ušla u mrežu. Bandović je ostao ukopan.

17' Duljević je sada lijepo prošao, ušao u šesnaesterac, šutirao, ali brani to Sommer.

7' Prve minute protiču bez velikih prilika. Sada je šutirao Okić, ali lak je to plijen za Sommera.

1' Počela je utakmica. Igrači Borussije u bijelim dresovima s druge strane bordo tim.

-3' Kapiteni Dupovac i Stranzl pozdravili su se na centru i odredili da sa centra kreću domaći.

-5' Igrači oba tima izašli su na teren "Borussia parka".

Predstavnik BiH Sarajevo večeras u Moenchengladbachu, igra revanš susret play-offa za ulazak u Evropsku ligu protiv domaće Borussije. Njemački tim na Koševu je prije sedam dana pobijedio rezultatom 3:2 i tu prednost pokušat će odbraniti pred svojim navijačima.

Večerašnji susret će suditi ruski arbitar Vladislav Bezborodov.

Sastavi

BORUSSIA: Sommer, Korb, Stranzl, Jantschke, Dominguez, Kramer, Xhaka, Hahn, Johnson, Raffael i Hrgota.

SARAJEVO: Bandović, Berberović, Puzigaća, Tatomirović, Dupovac, Cimirot, Radovac, Stojčev, Okić, Duljević, Velkoski