Begović sačuvao mrežu protiv engleskog prvaka, Džeko ušao u 63. minuti!

Stoke slavio protiv Cityja

(F. Me.)

30.8.2014

Danas je u standardnom terminu od 16:00 odigrano pet susreta trećeg kola engleskog Premiershipa u kojima je Stoke našeg Asmira Begovića slavio protiv Manchester Citya Edina Džeke.

QPR je golom Charlie Austina iz sudijske nadoknade prvog poluvremena stigao do tri boda protiv Sunderlanda dok je Southampton zahvaljujući dva gola Schneiderlina i jednom Pellea stigao do trijumfa u Londonu protiv West Hama (1:3). Domaće je prethodno u vodstvo doveo Noble u 27. minuti susreta.

Dva gola Dyera i jedan Routledga bili su dovoljni za treću pobjedu Swanseaja u ovoj sezoni protiv WBA (3:0) dok je Manchester City šokirao svoje navijače na Etihadu budući da je poražen od Begovićevog Stokea rezultatom 0:1. Jedini pogodak na utakmici djelo je bivšeg igrača Manchester Uniteda Dioufa iz 58. minute susreta. Edin Džeko je u igru ušao u 63. minuti susreta kada je zamijenio Jovetića.