Odlična uvertira pred kvalifikacije za EURO 2016: Zmajevi deklasirali Lihtenštajn u Tuzli

Prijateljski susret na stadionu Tušanj

Al. Ti.

4.9.2014

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je laganom i ubjedljivom igrom danas u Tuzli, na stadionu Tušanj pobijedila selekciju Lihtenštajna rezultatom 3:0. Bila je ovo posljednja pripremna utakmica pred početak kvalifikacija za EURO 2016. godine u Francuskoj i utakmicu protiv Kipra.

Pred 10 hiljada navijača na stadionu Tušanj, naša reprezentacija je povela već u 49. sekundi kada je odlično pogodio Vedad Ibišević. Nakon toga gledali smo totalnu dominaciju naše reprezentacije, a Ibišević, Džeko i ostali su u tom periodu propustili realizirati još nekoliko dobrih prilika.

Ipak Ibišević je u 13. minuti udvostručio prednost Bosne i Hercegovine, na asistenciju Miralema Pjanića. Ovim golovima je Ibišević postao treći strijelac u historiji naše nogometne reprezentacije i time prestigao na vječnoj listi legendarnog Elvira Bolića.

Konačan rezultat na ovoj utakmici je postavio naš kapiten Edin Džeko koji je u 24. minuti nakon sjajnog solo prodora pogodio fenomenalno za ubjedljivih 3:0.

U nastavku utakmice smo gledali mirnu utakmicu, u kojoj je naša reprezentacija propustila realizirati još nekoliko odličnih prilika.

U drugom poluvremenu smo gledali nešto slabiji nogomet, a uzrok tome je svakako i jaka kiša koja je počela padati. Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao, tako da je naša reprezentacija ostvarila ubjedljivu pobjedu protiv Lihtenštajna, što je svakako odlična uvertira pred kvalifikacije i utakmicu protiv Kipra u utorak u Zenici.

90' Kraj utakmice na stadionu Tušanj. Reprezentacija Bosne i Hercegovine je pobijdila čini se rutinski selekciju Lihtenštajna rezultatom 3:0. Sve je bilo gotovo već u prvih 25. minuta kada su naši igrači postigli tri gola, preko Ibiševića, koji je pogodio dva puta i Edina Džeke.

89' Dobar pokušaj Salihovića sa nekih 30-tak metara, ali golman Lihtenštajna je sa dosta muke odbranio njegov pokušaj

85' Finiš je utakmice na stadionu Tušanj. Rezultat je i dalje onaj iz prvog poluvremena 3:0. Čini se kako igrači obje reprezentacije jedva čekaju kraj ove utakmice

81' Odličan pokušaj Polverina, napadača Lihtenštajna, ali Fejzić je dobro odbranio njegov udarac

80' Bez većih prilika u posljednjih 10-tak minuta. Većinom se igra na sredini terena

75' Čini se kako su igrači naše reprezentacije odlučili primiriti tempo i mirno privesti utakmicu kraju

70' Još jedna dobra prilika za Vedada Ibiševića, koji je šutirao dobro, ali njegov pokušaj je izblokiran. Dobro je asistirao Zakarić

68' Nove izmjene u reprezentaciji Bosne i Hercegovine. Igru je napustio Bešić, a umjesto njega na terenu je sada Zakarić. Također umjesto Medunjanina, u igri je sada mladi Cimirot

67' Nešto mirniji period igre u ovim trenucima na Tušnju. Naša selekcija igra sigurno i bez ikakvih problema čuva visoko stečenu prednost

61' Dvostruka izmjena u našoj selekciji. Umjesto Begovića na golu je sada Fejzić, a također Edin Džeko izlazi iz igre, a umjesto njega na terenu je sada Edin Višća. Ibišević je preuzeo kapitensku traku od Edina Džeke

59' Pojačavaju se napadi naše reprezentacije. Iz svih mogućih pozicija šutiraju naši igrači, prvo Medunjani, a kasnije i Džeko, međutim rezultat se nije promijenio

57' Još jedna velika prilika za Vedada Ibiševića, koji je nakon dobre asistencije Hajrovića šutirao, ali golman Lihtenštajna je odbranio njegov pokušaj

53' Najviše problema odbrani Lihtenštajna danas pravi raspoloženi Ibišević, koji prijeti iz svake moguće pozicije, ali rezultat je i dalje 3:0 za našu reprezentaciju

48' Još jednu veliku priliku je propustio Džeko koji je sa 5 ili 6 metara, šutirao visoko preko gola

46' Počelo je drugo poluvrijeme na stadionu Tušanj. Safet Sušić je izvršio tri izmjene u našoj reprezentaciji. Umjesto Pjanića i Mujdže u igri su Bičakčić i Hajrović

46' Kraj prvog poluvremena na Tušnju. Bosna i Hercegovina vodi ubjedljivo 3:0. Golove su redom postizali Ibišević, koji je pogodio već u 49 sekundi. Isti igrač je povećao vodstvo naše selekcije na 2:0, kada je na asistenciju Pjanića pogodio u 13. minuti, da bi konačan rezultat prvog poluvremena postavio naš kapiten i najbolji strijelac u historiji Edin Džeko, koji se majstorski oslobodio jednog odbrambenog igrača Lihtenštajna i fenomenalno pogodio za ubjedljivo i sigurno vodstvo.

45' Glavni sudija na ovom meču Danilo Grujić je odlučio da će se prvo poluvrijeme igrati još samo jedan minut

40' Finiš prvog poluvremena na Tušnju. Naša reprezentacija vodi 3:0, a golove su postigli Ibišević, koji je dva puta pogodio i Edin Džeko

35' Još jedna dobra prilika za našu reprezentaciju. Haris Medunjanin je sa nekih 30-tak metara dobro šutirao, ali lopta odlazi pored gola

31' Selektor Lihtenštajna je izvršio i prvu izmjenu u svojoj ekipi. Povrijeđenog Hofmanna je zamijenio Seyhan Yildiz

30' Fenomenalna akcija Džeke i Medunjanina, koji su izmijenili dupli pas, Medunjanin je izašao sam pred golmana Jehlea, ali ipak čuvar mreže Lihtenštajna je odbranio odlično pokušaj našeg veznjaka

27' Utakmica je u ovim trenucima prekinuta jer se ukazuje pomoć reprezentativcu Lihtenštajna Hofmannu

23' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Fenomenalan gol Džeke. Naš kapiten se sjajno oslobodio jednog odbrambenog igrača Lihtenštajna i rutinski savladao Jehlea. Sjajan gol Dijamanta

20' Ore se tribine stadiona Tušanj, navijači očigledno oduševljeni prikazanom igrom naših igrača, koji vode 2:0 potpuno zasluženo, a oba gola je postigao Ibišević

18'  Totalna dominacija naše reprezentacije. Miralem Pjanić se istiće sjajnim i lucidnim potezima, koji oduševljavaju prepune tribine stadiona Tušanj

13' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Ibišević je ponovo strijelac za vodstvo naše reprezentacije od 2:0. Bila je to odlična lopta Miralema Pjanića, a Ibišević je još jednom pokazao kakav je majstor i rutinski savladao Jehlea

10' Naša reprezentacija drži sve konce u svojim nogama i potpuno kontroliše utakmicu.

9' Odlična prilika za našu reprezentaciju. Pjanić je izveo korner, a lopta je došla do Vranješa, koji je dobro šutirao, ali je golman Lihtenštajna Jehle odbranio.

4' Početak utakmice prolazi u dominaciji naše selekcije, koja drži loptu više u svom posjedu.

1' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Vedad Ibišević je pogodio već u 49 sekundi za vodstvo naše reprezentacije. Bio je  to odličan centaršut Salihovića, do lopte je došao Ibišević, koji se sjajno oslobodio jednog odbrambenog igrača Lihtenštajna i rutinski pogodio za vodstvo naše reprezentacije.

1' Počela je prijateljska utakmica Bosna i Hercegovina - Lihtenštajn. Prvi sa centra kreću gostujući igrači. Sretno našim reprezentativcima

Treba istaći kako smo dosada igrali 5 puta protiv Lihtenštajna i zabilježili smo 4 pobjede i jedan remi

Treba svakako istaći kako će u ovoj utakmici za našu reprezentaciju debitovati i mladi veznjak Rennesa Sanjin Prcić.

Naša najbolja nogometna selekcija danas u Tuzli na stadionu Tušanj igra prijateljsku utakmicu protiv odgovarajuće selekcije Lihtenštajna, pred početak kvalifikacija i prvu utakmicu u nadolazećem ciklusu za Evropsko prvenstvo koju igramo u utorak protiv Kipra.

Stadion Tušanj je popunjen do posljednjeg mjesta.

Pravdu na ovom prijateljskom susretu će dijeliti trojka iz Srbije na čelu sa Danilom Grujićem iz Niša.

Sastavi:

Bosna i Hercegovina: Begović, Mujdža, Vranješ, Šunjić, Salihović, Bešić, Prcić, Medunjanin, Pjanić, Ibišević, Džeko.

Lihtenštajn: Jehle, Burgmeier, Frick, Hofmann, Quintans, Wieser, Buchel, Christen, Erne, Hasler, Polverino.