"Manijaci" gađali Tuzlake bakljama, Željezničar slavio u Tuzli

Navijači gostujućeg tima izvedeni sa stadiona Tušanj

J. B.

20.9.2014

Utakmica osmog kola Premijer lige BiH između Slobode i Željezničara, prekinuta je u 75. minutu zbog incidenta koji su na tribinama "Tušnja" izazvali navijači Željezničara.

Policija je "Manijake" uvela na zapadnu tribinu stadiona u 65. minutu u utakmice. Ubrzo po ulasku počeli su gađati gledaoce, prvo upaljačima, a potom je i nekoliko baklji doletjelo među publiku. Utakmica je nakon toga prekinuta.

Specijalna policija primirila je navijače Željezničara koji su deset minuta nakon incidenta izvedeni sa stadiona.

Nekoliko najvatrenijih navijača Slobode sa sjeverne tribine pokušalo je presokočiti ogradu i doći do navijača Željezničara, ali je policija to spriječila.

Susret je nastavljen nakon 15-minutnog prekida. Željezničar vodi rezutatom 2:1.

Željezničar je do vodstva od 2:0 došao golovima Varee iz 48. i Turkovića iz 62. minute.

Mujkić je u 77. minutu smanjio na 2:1 itako postavio konačan rezultat susreta.

Zvijezda i Radnik podijelili su bodove u Gradačcu. Obradović je doveo goste u vodstvo u 33., a poravano je Čović u 44. minutu igre.

Travnik je golom Musića savladao Čelik minimalnim rezultatom, a Široki Brijeg je kao gost slavio protiv Mladosti golovima Ivankovića i Laga.

Na utakmici Dtine i Viteza nije bilo golova. Velež je rezultatom 2:0 bio bolji od Slavije.

sarajevo je uvjerljivo savladalo gradskog rivala Olimpic rezultatom 4:2.

Već u prvom dijelu tim s Koševa imao je tri gola prednosti, a pogađali su dva puta Puzigaća te Duljević. Olimpic smanjuje na početku drugog dijela golovima Muharemovića i Brkovića, a sigurno pobjedu Sarajevu donosi Radovac.