Liverpool izbacio Middlesbrough iz Capital One Cupa nakon 30 izvedenih penala

Redsi su se bolje snašli u penal seriji

N. K.

24.9.2014

U susretu Capital One Kupa Liverpool je na Anfieldu dočekao ekipu Middlesbrougha, a na kraju su Redsi slavili pobjedu rezultatom 15:14 (2:2) nakon penala.

Već nakon 10 minuta igre mladi 17-godišnji Jordan Rossiter je pogodio za prednost Redsa od 1:0 i to je bio rezultat prvog poluvremena. Middlesbrough je u 62. minuti stigao do izjednačenja preko Adama Reacha što je na kraju bio i konačan rezultat nakon 90 minuta igre te se ušlo u produžetke.

902428-01-02

U 108. minuti u mladi Španac Susa je pogodio za vodstvo Redsa od 2:1. Ipak, Kolo Toure je u posljednim sekundama napravio je penal, a precizan izvođač je Bamford za izjednačenje na 2:2 i pobjednika ovog duela su odlučili penali.

Fudbaleri Liverpoola su se bolje snašli u penal seriji te su na kraju nakon nevjerovatnih 15 serija ostvarili plasman u naredni krug Capital One Kupa.