Borussiji samo bod protiv Stuttgarta, Bayer i dalje odličan

Preostale utakmice 5. kola Bundeslige

Al. Ti.

24.9.2014

Večeras su odigrane ostale utakmice 5. kola Bundeslige, a gosti nisu imali puno uspjeha. Puno uspješniji večeras su bili domaćini, a jedini bod sa gostovanja su osvojili igrači Stuttgarta i to protiv Borussije Dortmund.

Stuttgart je imao čak dva gola prednosti zahvaljujći golovima Didavija, ali preko Aubameyanga i Immobilea, igrači Borussije su došli do remija. Treba svakakako naglasiti kako je Vedad Ibišević, nakon povrede igrao posljednjih 15-tak minuta.

Borussia Dortmund je u krizi. Večeras nisu uspjeli da savladaju do ovog kola posljednjeplasirani Stuttgart. Švabe su imale 0:2 nakon golova Didavija, ali su Milioneri uspjeli izvući 2:2 zahvaljujući Aubameyangu i Immobileu. Vedad Ibišević se našao na klupi za rezervne igrače, a u igru je ušao u 78. minuti.

Bayer Leverkusen, našeg Emira Spahića je bio bolji od Augsburga, a strijelac jedinog gola je bio Son Heung-Min u 33. minuti. Nakon ove utakmice Bayer se nalazi na drugoj poziciji iza vodećeg Bayerna.

Novi poraz je doživio Hamburg, koji je sada preuzeo začelje, dok je Borussia M'Gladbach sve bliže vrhu.