U derbiju kola Borac bolji od Želje, sjajan gol Stokića

Posljednja utakmica današnjeg programa

Al. Ti.

5.10.2014

U derbi susretu 10. kola BH Telecom Premijer lige, Borac je u Banja Luci pobijedio Željezničar rezultatom 1:0.

Obje ekipe su igrale otvoreno i na pobjedu. Prvu priliku bilježimo već u 10. minuti kada je Varea promašio. Ponovo je Željo preko Varee imao dobru priliku, ali opet Avdukić brani njegov pokušaj.

Borac je do vodstva mogao u 32. minuti kada je Ilić iz dobre pozicije šutirao slabo.

Na odmor se otišlo nepopularnim rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu se također igrao loš i prilično nezanimljiv fudbal. Ipak 15-tak minuta pred kraj utakmice se desio najljepši trenutak, kada je Sokić na asistenciju Bečelića pogodio sjajno. Antolović je bio nemoćan, a uslijedilo je veliko slavlje na tribinama.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao, tako da je ovom pobjedom Borac došao do tri vrlo važna boda.