Remi u Cardiffu: Zmajevi dominirali u Velsu, Hennessey junak

Kvalifikacije za EURO 2016

Al. Ti.

10.10.2014

Večeras je na Cardiff City stadionu u Velsu igrana druga utakmica B grupe u kojoj su se sastali domaća selekcija Velsa i reprezentacija Bosne i Hercegovine. Rezultat je na kraju bio onaj nepopularni 0:0, a mnogo zadovoljniji ovim ishodom svakako mogu biti domaći igrači, koji su imali tu sreću da im je na golu stajao Hennessey koji je večeras branio sve.

Početak utakmice je počeo terenskom dominacijom Velsa, ali bez konkretnih prilika. U drugom dijelu prvog poluvremena smo vidjeli pokušaje Pjanića, koji je u dva puta dalekometnim šutevima prijetio domaćim, ali bez uspjeha. Koliko smo nadmočniji bili u prvom poluvremenu dovoljno govori podatak da Vels nije imao udarac u okvir gola u prvih 45. minuta, dok su naši čak šest puta prijetili domaćem golmanu.

U drugom poluvremenu smo gledali fenomenalnu partiju naših nogometaša, koje je samo večeras čudesni Hennessey spasio sramote i velikog poraza. Prvo je Ibišević propustio mat priliku na samom početku utakmice. U nastavku su se smjenjivale prilike Medunjanina, Džeke i Pjanića koji je najviše prijetio iz slobodnih udaraca.

Treba naglasiti kako su domaći nogometaši prvi udarac u okvir gola imali tek u 82. minuti kada je Bale slabo šutirao. Ipak da i mi imamo fenomenalnog golmana pokazao je još jednom Begović u sudijskoj nadoknadi kada je odlično odbranio neugodan udarac Balea. Na kraju je ostalo 0:0. Prvi osvojeni bod za našu selekciju, kojoj je večeras opet sreća okrenula leđa, ali i realizacija koja nije bila na nivou.

U trećem kolu kvalifikacija za EURO u Zenici igramo u ponedjeljak protiv Belgije.

94' Kraj utakmice u Cardiffu. Konačan rezultat je 0:0

Mnogo bolja igra naših igrača, koji nisu uspjeli da krunišu mnogo prilika koje su večeras imali. Nakon dva kola imamo samo jedan bod, a u sljedećem kolu igramo protiv Belgije u Zenici. Imali smo i tu nesreću da je Hennessey imao fenomenalnu noć i da je branio sve što su naši igrači uputili prema njemu

92' Kakva odbrana Begovića. Fenomenalno je odbranio dalekometni pokušaj Balea. Rezultat je i dalje 0:0

90' Igrat će se još četiri minute sudijske nadoknade.

85' Na stadionu Cardiff City igra se finiš utakmice. Rezultat je i dalje 0:0...

83' Izmjena u našoj reprezentaciji. Iz igre je izašao Ibišević, a u igri je sada Izet Hajrović

82' Prvi udarac u okvir gola selekcije Velsa. Bale je šutirao sa 20-tak metara, ali Begović je sigurno zaustavio njegov pokušaj

80' Kakav pokušaj ponovo Pjanića. Fenomenalno izveden slobodnjak sa nekih 25. metara od gola, ali golman Hennessey je ponovo odbranio sjajno

77' Dobra prilika za Vels. Nakon ubačaja Balea, najviši u skoku je bio Williams, ali srećom po nas lopta je završila preko gola. Vels i dalje bez udarca u okvir gola

75' Do kraja utakmice ostalo je još 15. minuta. Rezultat je i dalje 0:0, ali treba naglasiti kako je naša selekcija u dosadašnjem periodu bila mnogo bolji takmac na terenu i pravo je čudo kako nismo uspjeli da "zabijemo" gol iz nekoliko odličnih prilika

71' Nakon gužve na sredini terena, Edin Džeko i Gareth Bale su zaradili žute kartone.

68' Ponovo prijetimo. Ovaj put Pjanić je sjajno izveo slobodnjak, ali lopta svega nekoliko centimetara odlazi pored gola

65' Kakav je odnos na terenu i ko je bolji, najbolje pokazuje i statistički podatak da domaća reprezentacija nije uputila niti jedan jedini udarac u okvir gola Asmira Begovića

60' Još pola sata do kraja utakmice, naši navijači skandiraju: "Hoćemo pobjedu"! Po prikazanom na terenu zaslužili smo je

57' Taylor je zaradio žuti karton nakon pogibeljnog starta nad Mujdžom. Nadamo se da će sve biti uredu sa našim defanzivcem

55' Još jedna sjajna prilika za reprezentaciju BiH. Medunjanin je sjajno šutirao sa 20-tak metara,  ali opet Hennessey je odbranio. Fenomenalnih 10. minuta u drugom poluvremenu naše reprezentacije

53' Totalna ofanziva u ovim trenucima naše reprezentacije. Bukvalno se igra "viktorije" na gol Velsa. Čini se da je gol u zraku

51' Još jedna odlična prilika za naše momke. Lulić je sjajno uposlio Džeku, ali opet se ispriječio Hennessey

50' Fenomenalna prilika za našu reprezentaciju. Sušić je sjajno ubacio, a Ibišević sa svega par metara pogađa u Hennesseya

46' Počelo je drugo poluvrijeme utakmice Vels - Bosna i Hercegovina. Nadamo se da će naša selekcija bolju igru iz prvog poluvremena krunisati i golom

45' Kraj prvog poluvremena na Cardiff City stadionu. Rezultat je onaj početni 0:0. Vels je dobro krenuo u utakmicu, imali su više od igre u prvih 10-tak minuta susreta, ali kako se utakmica odvijala dalje, naši reprezentativci su polako preuzimali inicijativu na sredini terena. Do kraja smo gledali inicijativu na sredini terena naših igrača, a Pjanić je imao dva odlična dalekometna pokušaja, ali oba puta je bio neprecizan, dok je jednom Ibišević dobro šutirao glavom, ali golman Velsa je odbranio njegov pokušaj. Nadamo se u drugom poluvremenu i golovima naših reprezentivaca.

45' Odlična lopta Medunjanina opet za Džeku, koji je samo malo zahvatio loptu, ali Hennessey je odbranio njegov pokušaj

44' Igra se sami finiš utakmice. I dalje je 0:0, a čini se da je tempo utakmice opao u posljednjih pet ili šest minuta.

35' Još deset minuta do kraja utakmice. Bolja igra naše selekcije u posljednjih 15-tak minuta, a u tom periodu naši nogometaši su imali i nekoliko dobrih pokušaja, ali nažalost još uvijek je 0:0

33' Još jedan igrač naše selekcije je dobio žuti karton. Nepotrebno je Pjanić uklizao na sredini terena, srušio Williamsa i zaradio žuti karton

32' Odlična prilika opet za našu reprezentaciju. Nakon kornera koji je izveo Pjanić, dobro je glavom šutirao Ibišević, ali pravo u Hennesseya.

30' Pritisak naših reprezentativaca u posljednjih 10-tak minuta konstantno traje.

27' Ponovo prijete naši reprezentativci i ponovo je u glavnoj ulozi bio Miralem Pjanić, kome je ovo bio drugi pokušaj večeras, ali lopta odlazi malo pored gola

23' Dobra igra naših reprezentativaca u ovim trenucima koji dominiraju na sredini terena

21' Dobra prilika za selekciju Velsa. Nakon ubačaja Balea, Gunter je šutirao, ali preko gola

19' Dobra dubinska lopta Medunjanina za Edina Džeku, ali bez promjene rezultata. I dalje je 0:0

16' Prvi žuti karton na utakmici za našu reprezentaciju. Požutio je Hadžić

13' Pokušaj najboljeg igrača Velsa Balea, ali lopta odlazi preko gola Begovića

11' Prvi korner za našu selekciju. Sušić je izborio ubačaj iz ugla, kojeg je izveo Pjanić, ali odbrana Velsa otklanja opasnost. Dobar period igre naše selekcije

10' Prvi dobar pokušaj naše reprezentacije. Odlično je šutirao Pjanić, ali je golman Velsa Hennessey, dobro odbranio njegov pokušaj

6' Opasna situacija ispred našeg gola. Bale je bio u dobroj poziciji, ali Šunjić je dobro intervenisao ispred njega i izbacio loptu u korner. Nakon kornera nije bilo opasnosti po našeg golmana Begovića

3' Početak utakmice prolazi u ispitivanju snaga, a većinom se igra na sredini terena

1' Počela je utakmica na Cardiff City stadionu. Poželimo sreću našim momcima i da se iz tmurnog Velsa vrate sretni i sa tri boda

Večeras se na stadionu Cardiff City u Velsu igra druga utakmica kvalifikacija za EURO 2016. godine u Francuskoj, a u kojoj se sastaju domaća selekcija Velsa i naša reprezentacija, a u okviru grupe B.

Naša reprezentacija nakon poraza u prvom kolu na Bilinom polju od Kipra nema pravo na kiks i jednostavno mora ići na pobjedu, što je i naš selektor Safet Sušić i najavio na press konferenciji pred utakmicu.

Domaća reprezentacija ima mnogo povrijeđenih igrača, a najzvučnije ime koje neće nastupiti večeras je Aaron Ramsey. Mnogo veće probleme ima reprezentacija Bosne i Hercegovine, koja od ranije ne može računati na Seada Kolašinca.

Također, nema ni povratnika u reprezentaciju Emira Spahića koji je povrijeđen, kao Bičakičića i Salihovića. I pored svih ovih problema Safet Sušić je optimista pred utakmicu i smatra da je naša selekcija kvalitetnija od Velsa.

Očekuje se da će stadion biti ispunjen do posljednjeg mjesta,  a veliku podršku će imati i naši reprezentativci. Prema nekim procjenama oko hiljadu navijača Bosne i Hercegovine će biti na stadionu Cardiff City.

Glavni sudija na večerašnjoj utakmici će biti Vladislav Bezborodov iz Rusije.

Sastavi:

Vels: Hennessey, Gunter, Chester, N. Taylor A. Williams(C), Bale, J. Williams, Ledley, King, Davies, Church

Bosna i Hercegovina: Begović - Mujdža, Šunjić, Hadžić, Lulić - Besic, Medunjanin, Pjanić, Sušić - Ibišević, Džeko(C).