Robbie Keane ispisao stranice historije, Srbiji samo bod protiv Ermenije

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvoi 2016. godine u Francuskoj

Autor:A. Vr.

11.10.2014

Večeras su odigrane su još četiri utakmice drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine.

Najbrži hat-trick u kvalifikacijama postigao je reprezentativac Irske Robbie Keane u susretu protiv Gibraltara. Tri gola je postigao za  12 minuta te je postao najbolji strijelac u historiji kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Robbie Keane (34) je do sada postigao 21 gol. Inače, Irci su slavili sa 7:0.

U drugom susretu grupe D Škotska je na svom terenu sa minimalnih 1:0 pobijedila Gruziju, utakmicu je odlučio autogol Khoubatie u 28. minuti.

Reprezentacija Srbija je u Jervanu u finišu stigla do boda, Armenija je povela preko Arzumanjan, zatim je Stojković odbranio penal da bi Tadić pogodio za 1:1.

Rumunija i Mađaraska su također podijelili bodove, njihov meč je također završen sa 1:1.

Grupa D

Irska - Gibraltar 7:0 (Keane 6', 14', 18', Mcclean 46' i 53', Perez ag 52', Hoolahan 56')
Škotska - Gruzija 1:0 (Khubutia 28')