Njemačka pala u Varšavi, Albanci bili na korak od velikog trijumfa protiv Danske

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvoi 2016. godine u Francuskoj

Autor:A. Vr.

11.10.2014

Odigrane su još četiri utakmice večerašnjeg programa kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj, a postignuto je osam golova.

Po prvi put u svojoj historiji Poljska je u Varšavi pobijedila Njemčaku. Golove za Poljsku su postigli Milk i Mila. Bio je ovo prvi poraz za popularne Pancere nakon 18 susreta.

Sjeverna Irska je sa 2:0 savladala Farske Otoke sa dva pogotka u prvih 45 minuta igre, dok su u drugom susretu grupe F Finska i Grčka igrali neriješeno. Kranji rezultat je glasio 1:1.

Reprezentaciju Albanije je dijelilo 10 minuta od još jednog velikog iznenađenja. U 38. minuti povela je selekcija Albanije, međutim  zasluženi bod Danskoj u 81. minuti svojim golom donio je Vibe.