Ronaldo utišao Kopenhagen, Grci se osramotili

Igrane utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvu u Francuskoj 2016. godine

N. K.

14.10.2014

Večeras su igrane utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvu u Francuskoj 2016. godine.

Svakako najzanimljiviji je bio susret u Beograda između Srbije i Albanije, koji je prekinu pred kraj prvog poluvremena.

Etiketu najvećeg iznenađenja pripada Sjevernoj Irskoj koja je slavila nad Grčkom rezultatom 2:0 uz pogotke Warde i Laffertyja. Rumunija je u gostima savladala Finsku, a dvostruki strijelac je bio Stancu.

Mađari su uspjeli minimalno savladati Farska Ostrva golom Szalaija.

Gruzija je u gostima porazila Gibraltar sa 3:0 (Gelashvili, Okriashvili i Kankava), dok je Republika Irska otkinula bod Njemačkoj. Toni Kroos je doveo svjetske prvake u prednost, ali je O’Shea u četvrtom minutu sudijske nadoknade poravnao rezultat.

Poljaci su razočarali svoje navijače odigravši samo neriješeno sa Škotskom. Maczynski i Milik su pogađali za domaće, dok su Maloney i Maismitha gostujući strijelci.

U derbiju večeri Portugal je golom u samom finišu porazio Dansku kao gost. Strijelac u petom minutu sudijske nadoknade bio je Cristiano Ronaldo.