Bendtner presudio Srbiji u Beogradu, Farski Otoci šokirali Grčku, Njemačka ubjedljiva

Nastavljene kvalifikacije za EURO 2016.

Al. Ti.

14.11.2014

Večeras je odigrano šest utakmica kvalifikacija za odlazak na EURO 2016. godine.

Srbija je pred praznim tribinama na stadionu Partizana poražena od Danske. Na kraju je bilo 3:1 za selekciju Danske.

Srbija je povela već u 4. minuti kada je Tošić pogodio za vodstvo.

Srbija je u prvom poluvremenu mogla do većeg vodstva, ali je ostalo 1:0. U drugom poluvremnu potpuni preokret. Prvo je Danska preko Bendtnera došla do izjednačnja u 60. minuti, a svega dvije minute kasnije i do vodstva preko Kjaera. Konačnih 3:1 za Dansku je djelo ponovo Bendtnera koji pet minuta prije kraja pogođa drugi put večeras.

Najveće iznenađenje možda i dosadašnjeg dijela kvalifikacija priredili su Farcski Otoci koji su golom Edmundssona u 61. minuti savladali kao gosti selekciju Grčke.

Portugal se dugo mučio protiv Armeniji a junak je ponovo bio Cristiano Ronaldo koji je pogodio za slavlje Portugala u 72. minuti susreta.

Njemačka je bila sigurna protiv Gibraltara a konačan rezultat bio je 4:0, dok je Škotska sa minimalnih 1:0 savladala Irsku.