Važna pobjeda Rome na gostovanju kod Udinesea, Pjanić odigrao cijeli susret

Vučica drži korak za Juventusom

Al. Ti.

6.1.2015

U prvoj utakmici današnjeg programa italijanske Serije A Roma, našeg Miralema Pjanića je na gostovanju bila bolja od ekipe Udinesea rezultatom 1:0.

Roma je povela u 17. minuti kada je nakon ubačaja Tottija, Astori pogodio za vodstvo Vučice od 1:0.

Domaći igrači su žestoko protestvovali zbog gola, jer su smatrali da lopta nije prešla gol liniju. Ipak sudija na ovom meču Marco Guida je priznao gol, a nakon ponovljenih snimaka se ipak i vidjelo da je gol Rome regularan.

Do kraja susreta Roma je znalački čuvala prednost, a mogla je i postići još koji pogodak. Roma je nakon ovog gola ostala u igri za Scudetto i sada su tri boda iza Juventusa.

Naš Miralem Pjanić je odigrao cijeli susret, a u 52. minuti je zaradio i žuti karton.