Remi Juventusa i Intera

17. kolo italijanske Serie A

Redakcija

6.1.2015

Fudbaleri Juventusa i Intera odigrali su večeras u Torinu neriješeno 1:1 u derbi utakmici 17. kola italijanske Serie A.

Strijelac gola za Juventus bio je Carlos Tevez u petoj minuti, dok je bod Interu donio Mauro Icardi u 64.

Inter je utakmicu završio sa destoricom igrača na terenu, posšo je Mateo Kovačić u 86. minuti dobio direktan crveni karton.

Juventus je u prvih 60 minuta bio znatno bolji rival, Inter čak u tom periodu nije uputio nijedan šut u okvir gola, dok su se redale prilike pred golom golmana Samira Handanovića.

Inter je u posljednjih pola sata igre imao nekoliko prilika pred golom Gianluigi Buffona, a najbolju je propustio Ivardi u 81. minuti, ali je njegov pokušaj sa oko sedam metara završio pored gola.

Juventus je i pored remija zadržao prvo mjesto u Serie A sa 40 bodova, druga je Roma, dok je Inter 11. sa 22 boda.