Remi Evertona i Manchester Cityja, Bešić odigrao svih 90 minuta, Džeke nije bilo ni na klupi

21. kolo engleske Premier lige

D. K.

10.1.2015

U terminu od 16 sati danas je odigrano šest susreta 21. kola engleske Premier lige. Sigurno najinteresantniji meč za sportsku javnost u našoj zemlji igrao se na "Goodison Parku", gdje su snage odmjerili domaći Everton i Manchester City, klubovi za koje nastupaju naši reprezentativci Muhamed Bešić i Edin Džeko. Susret je završen neriješeno 1:1.

Bešić je u Evertonu bio u početnih 11, dok Džeko, iako se jučer vratio treninzima, nije bio čak ni na klupi Cityja.

Prvi su u vodstvo došli gosti, golom Fernandinha u 74. minuti. Međutim, četiri minute kasnije Naismith je donio radost domaćim navijačima, postavivši konačan rezultat susreta.

Chelsea je na svom "Stamford Bridgeu" zabilježio pobjedu nad Newcastleom rezultatom 2:0, te zadržao prvu poziciju na tabeli ispred Manchester Cityja. Strijelci su bili Oscar u 43. i Costa u 59. minuti.

U prvom susretu odigranom u ranijem terminu, Liverpool je na gostovanju bio bolji od Sunderlanda minimalnim rezultatom 1:0. Strijelac za "Redse" bio je Marković u 9. minuti.

Posljednji meč dana igra se od 18:30 sati, a sastaju se Crystal Palace i Tottenham.